Transportlīdzekļu ikonu nozīme Mapon platformā

Mapon mēs piešķiram prioritāti efektivitātei, kartē izmantojot dažādu krāsu transportlīdzekļu ikonas. Tas ļauj operatīvi noskaidrot transportlīdzekļa statusu bez nepieciešamības veikt plašu datu izpēti.

 

transportlīdzeklis šobrīd brauc

transportlīdzeklis stāv/strādā ar
ieslēgtu aizdedzi

transportlīdzeklis stāv

pašlaik no iekārtas
netiek saņemti ienākošie dati

Biežāk uzdotie jautājumi


1.  Kāpēc transportlīdzeklis ir melns un nesūta datus?

Ja pamani, ka transportlīdzeklis kartē tiek attēlots ar melnu ikonu, tas nozīmē, ka transportlīdzeklī uzstādītā telemātikas iekārta pašlaik nestrādā un nesūta datus.

Tas var būt saistīts ar dažādiem iemesliem. Aicinām apskatīt šo rakstu, kur esam aprakstījuši iemeslus un veidus, kā šo situāciju iespējams novērst.


2. Kāpēc mans transportlīdzeklis uzrāda tukšgaitu arī tad, kad vadītājs ir pametis transportlīdzekli?

Transportlīdzekļa statusu tiešsaistes kartē nosaka telemātikas ierīces pieslēgums un tās konfigurācijas iestatījumi. Lai gan Mapon platforma nodrošina reāllaika datus, informācijas apmaiņa ar mūsu serveri un tiešsaistes kartes atjaunināšana var aizkavēties.

Ja pamani, ka transportlīdzekļa statuss neatjauninās ilgāku laiiku, sazinies ar mūsu klientu atbalsta komandu, lai saņemtu palīdzību.


3. Kā tiek noteikts transportlīdzekļa ātrums?

Tiešsaistes kartē redzamais ātrums tiek iegūts no reāllaika GPS datiem, ko nosūta ierīce. Kad transportlīdzeklis ar GPS izsekošanas ierīci pārvietojas, ierīce no satelītiem fiksē tā GPS atrašanās vietu un informāciju par ātrumu, kas pēc tam tiek parādīta kartē.

Ņem vērā, ka GPS ātruma dati var nedaudz atšķirties tehnisku faktoru dēļ, tāpēc izmanto tos kā informatīvu rīku.