1. Mapon Help Center
  2. Transportlīdzekļu datu analīze

Kāpēc mans transportlīdzeklis kartē tiek attēlots melnā krāsā?

Ja pamani, ka transportlīdzeklis kartē tiek attēlots melnā krāsā, tas nozīmē, ka  transportlīdzeklī uzstādītā telemātikas iekārta pašlaik neiesūta datus. Tas var būt saistīts ar dažādiem iemesliem, taču ir soļi, ko vari veikt, lai šo problēmu atrisinātu.

1. Saziņa ar autovadītāju

Sazinies ar transportlīdzekļa autovadītāju, lai noskaidrotu viņa atrašanās vietas specifiku. Ja transportlīdzeklis atrodas pierobežā, tunelī, mežā vai jebkurā citā vietā, kur mobilo sakaru tīkla pieejamība var būt zema, tas var būt iemesls, kāpēc iekārta nevar izveidot savienojumu un nosūtīt datus.

Tiklīdz iekārta atradīsies vietā ar stabilu mobilā tīkla pārklājumu, tā atjaunos savienojumu, lai nosūtītu datus.

2. Transportlīdzekļa drošinātāju pārbaude

Pārbaudi transportlīdzekļa drošinātājus, lai pārliecinātos, ka tie darbojas pareizi. Nodedzis drošinātājs var būt iemesls, kāpēc telemātikas iekārtai nav barošanas, kā rezultātā tā ir atslēgta un nesūta datus.

Ņem vērā! Ja transportlīdzekļa akumulators ir izlādējies, tas arī ir iekārtas strāvas padeves trūkuma cēlonis. 

3. Neseno transportlīdzekļa darbību pārbaude

Pārliecinies, vai transportlīdzeklis pēdējo dienu laikā ir braucis. Ja transportlīdzeklis nav pārvietojies, tas var izskaidrot datu pārraides trūkumu.

Šādā gadījumā iesakām iedarbināt transportlīdzekli un ļaut tam īsu brīdi padarboties, lai redzētu, vai telemātikas iekārta atsāks datu sūtīšanas procesu.

4. Iekārtas pieslēguma pārbaude

Ja transportlīdzeklis nesen ir bijis servisā, pārliecinies, vai servisa laikā telemātikas iekārta nav atvienota vai bojāta.

Iespējams, ka tehniskās apkopes vai remontdarbu laikā iekārta tika atvienota, tādējādi pārtraucot strāvas padevi iekārtai

5. Saziņa ar klientu atbalstu

Ja neviens no iepriekš minētajiem soļiem neatrisina situāciju, lūdzu, sazinies ar Mapon klientu atbalstu. Mūsu komanda veiks papildus problēmas izpēti un sniegs nepieciešamo risinājumu.